.

خطیب حرم مطهر رضوی:

اصلاح و تقویت دین در سخت‌ترین شرایط از ویژگی‌های اخلاقی امام کاظم(ع) است

خطیب حرم مطهر رضوی عنوان کرد: امام کاظم(ع) در سخت‌ترین شرایط ستمگران را به حال خود نگذاشت و با وجود سختی‏های فراوان برای اصلاح و تقویت دین تلاش می‏کرد و در هر شرایطی سخن حق می‏گفت.

1396/6/21 سه شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام علی الفرحانی در مراسمی که به مناسبت ولادت امام موسی کاظم(ع) در صحن غدیر برگزار شد، پیشوایان دین را منبع فضایل و کرامت‌های اخلاقی عنوان کرد که تربیت یافته مکتب الهی هستند و به سمت یک هدف گام برمی‌دارند.
وی گفت: امام موسی کاظم(ع) هیچ گاه از مبارزه با ستمگران دست نمی‌کشید و آن‌ها را به حال خود نمی‌گذاشت تا بتواند دستورات و ارشادات دینی را به مردم منتقل کند.
خطیب حرم مطهر رضوی ادامه داد: با وجود فشارهای بسیاری که حکومت هارون داشتند، این امام همام اندیشمندانی را تربیت کردند که در برابر حکومت جور ایستادند و در عرصه‌های مختلف علمی و اجتماعی از اطمینان بالایی برخوردار بودند.
حجت الاسلام الفرحانی با اشاره به فضایل اخلاقی امام موسی بن جعفر(ع) بیان کرد: آثار و احادیث به جا مانده از ایشان یکی از بهترین و غنی‌ترین میراث‌های علمی است که معارف دینی و اجتماعی و اسرار آفرینش را با عالی¬ترین دلایل در اختیار تشنگان معارف قرار داده است.
وی همچنین این امام همام را یکی از فقیه‌ترین و دانشمندترین افراد روزگار خود دانست و افزود: حضرت در عصر اعتلای علمی با مناظره و گفتگوهایی که در محافل علمی داشتند لقب دانشمند و عالم را گرفته بودند که این ویژگی نشان از علم و دانش ایشان دارد.
این استاد دانشگاه عنوان کرد: مکارم اخلاقی و ویژگی‌های روحی پیشوای هفتم(ع) آن چنان چشمگیر بود که نه تنها دوستان، بلکه سرسخت‌ترین دشمنان نیز بدان اذعان داشته و خود را در برابر آن همه عظمت کوچک و حقیر می‌دانستند.
گفتنی است؛ این مراسم که از سوی مدیریت زائران غیر ایرانی ویژه زائران عرب زبان حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اجرای تواشیح، مولودی خوانی و برگزاری مسابقه با موضوع امام کاظم(ع) پایان یافت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
وقف، عدالت و نیازهای اجتماعی بررسی می شود
ششمین ویژه نامه «خط روشن» منتشر شد
نمایشگاه «ترازوی عدالت اسلامی» در کتابخانه امام رضا(ع) بیرجند برپا شد
بر پایی عدالت یکی از مقاصد پیامبران الهی است
قانونمندی یک وظیفه است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.