.

به‌نشر برای نخستین بار منتشر کرد؛

«طلاق، چرایی و چگونگی» نگاهی اجتماعی به ابعاد مختلف جدایی

به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) برای نخستین بار کتابی با عنوان «طلاق، چرایی و چگونگی» را با همکاری پژوهشکده اخلاق و روانشناسی پژوهشگاه قرآن و حدیث منتشر کرده است.

1396/6/21 سه شنبه

به گزارش آستان نیوز، به روایت آمار امروزه میزان طلاق در کشور افزایش یافته است. این امر ضرورت آشنایی با این موضوع را بیشتر می‌کند. مسئله این است که طلاق از دیدگاه اسلام چه جایگاهی دارد و چگونه به آن نگریسته می‌شود؟ چرا طلاق اتفاق می‌افتد و چگونه می‌توان از آن پیشگیری کرد؟ فرایند و شرایط یک طلاق خوب چیست و چگونه می‌توان از آسیب‌های آن کاست؟ پرسش‌هایی از این دست، اقتضا می‌کند که این موضوع بررسی شود؛ از همین رو به‎نشر اقدام به انتشار کتاب «طلاق، چرایی و چگونگی» به قلم حجت‌الاسلام و المسلمین عباس پسندیده کرده است.
حجت‌الاسلام پسندیده در این کتاب با نگاهی اجتماعی، طلاق و ابعاد مختلف آن را تبیین می‌کند. در این بررسی، طلاق در عهد عتیق و عهد جدید مورد مطالعه اجمالی قرار گرفته تا تصویر روشنی از نگاه این دو منبع به دست آید و سپس منابع اسلامی شامل قرآن، حدیث و فقه مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.
این اثر که در قالب 128 صفحه تدوین شده است، 6 فصل دارد و با عناوین نگاه کلی به طلاق، فلسفه طلاق، زمینه‌های طلاق، پیشگیری اولیه از طلاق، پیشگیری ثانویه از طلاق و جدایی به بررسی این پدیده اجتماعی می‌پردازد.
به‌نشر این کتاب را در قطع رقعی کوتاه با شمارگان 2000 نسخه منتشر کرده و به قیمت 125 هزار ریال روانه بازار کرده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب و آگاهی از اخبار به‌نشر و نیز مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com  یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.