.

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي در بازديد از شركت‌هاي فرش و كاشي خبر داد؛

تقويت و توسعه هنرهاي اسلامي و ايراني با هدف اشتغال زایی براي محرومان

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: برنامه ريزي مدوني براي توسعه و تقويت هنرهاي اصيل اسلامي و ايراني به كار رفته در حرم مطهر رضوي صورت گرفته و شورايي با حضور اساتيد و هنرمندان مبرز كشورمان براي اين مهم تشكيل شده است.

1396/6/21 سه شنبه

به گزارش آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در بازدید از شرکت‌های فرش و کاشی سنتی اظهار داشت: مقام معظم رهبري در حكم انتصاب توليت معزز آستان قدس رضوي به ظرفیت عظیم فرهنگی و حفاظت و صیانت از گنجینه‌های هنری حرم مطهر امام رضا(ع) تأکید فرموده‌اند و تحقق این اهداف متعالی از ضرورت‌های دوره جدید این مجموعه معنوی است.
وی تصریح کرد: در مجموعه کارگاه‌های شرکت فرش آستان قدس رضوی در مشهد و کاشمر مجموعاً ٣٥٠ هنرمند قالی باف مشغول کار هستند که  ظرفیت اشتغال آنها به ٢ برابر افزایش خواهد یافت.
بختیاری با بیان اینکه ایجاد و احداث کارگاه‌های تولیدی و حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی و تبدیلی از رویکردهای آستان قدس رضوی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، اذعان داشت: حفظ کرامت انسان‌ها و توانمند سازی محرومان و مستضعفان از مهمترین تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی به معاونت امداد مستضعفان است.
وی گفت: هنرمندان و اساتید فن در طول اعصار مختلف بهترین و کیفی‌ترین آثارشان را در مجموعه اماکن متبرکه رضوی خلق کرده‌اند و در حال حاضر نیز مجموعه‌ای از استادان و هنرمندان خلاق و با استعداد در آستان قدس رضوی مشغول خدمت هستند.
بختیاری با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه هنرهای اسلامی و ایرانی افزود: انتقال تجارب ارزشمند هنرمندان به نسل جوان و آموزش و تربیت آنان و مستندسازی شیوه‌های اجرای هنرهای اصیل حرم مطهر امام رضا(ع) در دست اقدام است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.