.

مدیر عامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی؛

عمده ترین مشکل فرهنگی جامعه رکود درحوزه نشر است

مدیر عامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی با اشاره به مشکلات حوزه صنعت و نشر گفت: عمده‌ترین مشکلی که در زمینه مباحث فرهنگی وجود دارد، مربوط به رکود در حوزه نشر است.

1396/6/21 سه شنبه

به گزارش آستان نیوز، مسعود فرزانه، در گفت‌وگو با خبرنگار ما مشکلات در حوزه نشر را بسیار جدی برشمرد و اظهار کرد: ما باید در نوع مواجهه با این گونه مشکلات بسیار هوشمندانه عمل کنیم و در رفع آن بکوشیم.
وی ابراز کرد: متاسفانه در 4 سال گذشته سرانه تولید کتاب به شدت کاهش یافته و دلیل آن مسائلی همچون اقتصاد، تحریم، افزایش قیمت کاغذ، وابسته بودن در قطعات یدکی و مواد اولیه و... است که تاثیرات منفی در صنعت چاپ داشته است.
فرزانه اضافه کرد: تحریم‌ها باعث شده فاصله بین تکنولوری‌ها و فناوری‌های روز دنیا با آنچه در ایران است، بیشتر شود، به گونه‌ای که ما را مجبور کرده برای تولید محصولات چاپی واردات داشته باشیم و این به آن معنی است که محصولات چاپی ما در خارج  از کشور تولید می‌شود و متاسفانه ما به جای اینکه به پایانه صادرات صنعت چاپ تبدیل شویم، حدود 80 هزار تن محصول چاپی وارد می‌کنیم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در حالت فعلی یک موسسه خودکفا، خودگران و درآمدزا است و بحث‌های اقتصادی را به صورت کامل خود بر عهده دارد.
مدیرعامل موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی، به شفاف‌سازی مسائل مالی این موسسه اشاره کرد و گفت: این موسسه قواعد و قوانین مالی و حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی کشور را پذیرفته‌ است، در چارچوب قانون و فعالیت‌های آستان قدس رضوی عمل می‌کند و تابع آن است، از این رو مجمعی به صورت سالانه مسائل مالی این موسسه را رصد می‌کند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تولید 54 میلیون جلد کتاب از ابتدای سال 96
پیشرفته‌ترین فناوری صحافی جلد سخت در موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی
نسخه بازنشر «قرآن بایسنغر» تا کنون موفق به کسب 4 مقام برتر شده است
«سامانه شبیه­ ساز مدیریت عملیات چاپخانه» طراحی شد
موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی برگزیده جشنواره «نشان شیرازه» شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.