.

دانش‌آموزان نخبه تهرانی از کتابخانه جوادالائمه(ع) مشهد بازدید کردند

جمعی از دانش‌آموزان پسر نخبه و کتابدوست کانون فرهنگی اندیشه صفا تهران از کتابخانه مسجد جوادالائمه(ع) مشهد بازدید کردند.

1396/6/21 سه شنبه

به گزارش آستان ‌نیوز، مسئول کتابخانه مسجد جوادالائمه(ع) مشهد با اعلام این خبر گفت: این گروه دانش‌آموزی 70 نفره که در قالب یک اردوی علمی، فرهنگی و زیارتی به مشهد مقدس مشرف شدند و در مسجد امیرالمؤمنین(ع) بلوار پیروزی اقامت دارند، از این کتابخانه دیدن کرده و با خدمات مطالعاتی آن از نزدیک آشنا شدند.
علیرضا ارجمندی ادامه داد: ارائه توضیحاتی درباره اهمیت مطالعه و نقش آن در زندگی و پیشرفت تحصیلی، شغلی و اجتماعی، معرفی شیوه بازیابی کتاب‌ها در کتابخانه، کتاب‌های مرجع، شیوه جستجوی کتاب با استفاده نرم‌افزار کتابخانه و همچنین خدمات کتابخانه‌های آستان قدس رضوی، از جمله برنامه‌های این بازدید به‌شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه این گروه دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی در قالب یک اردوی فرهنگی و مطالعه برای کنکور سراسری به مشهد مشرف شدند و در نزدیکی محل کتابخانه مستقر هستند، افزود: آن‌ها پس از آشنایی با منابع و خدمات مطالعاتی این کتابخانه، آن را برای مطالعه در مدت اقامت خود در مشهد انتخاب کردند.
ارجمندی ابراز کرد: پس از انجام هماهنگی‌های مربوطه با مسئولان این گروه، قرار شد دانش‌آموزان زائر تهرانی تا پایان هفته جاری از خدمات کتابخانه مسجد جوادالائمه(ع) در شیفت بعدازظهر استفاده کنند.
وی گفت: دانش‌آموزان گروه حاضر نیز از انجام این بازدید و امکان بهره‌مندی از خدمات این کتابخانه وابسته به بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) در مدت اقامت خود در مشهد مقدس، ابراز رضایت کردند.
مسئول کتابخانه مسجد جوادالائمه(ع) بیان کرد: با هماهنگی قبلی، امکان بازدید گروه‌های مختلف اهل کتاب و کتابخوانی از این کتابخانه و برپایی کارگاه آموزشی کتابداری در آن، زیر نظر معاونت امور کتابخانه‌های وابسته سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی فراهم است.
وی اضافه کرد: کتابخانه مسجد جوادالائمه(ع) مشهد، با برخورداری از مجموعه‌ای شامل حدود 19 هزار جلد کتاب چاپی، 650 حلقه منبع دیداری و شنیداری و همچنین تالار کتاب‌های کمک درسی، در دو شیفت مجزای خواهران و برادران، از ساعت 7:15 تا 19:35، واقع در بلوار هاشمیه، هاشمیه 33، به کتابدوستان خدمات‌رسانی می‌کند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.