.

تولیت آستان قدس رضوی:

سینمای ایران به برکت انقلاب اسلامی پاک‌ترین سینمای جهان است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: سینمای ایران به برکت انقلاب اسلامی پاک‌ترین سینمای جهان است

1396/6/22 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با جمعی از هنرمندان کشور فرا رسیدن ٢١ شهریورماه، روز ملی سینما را به تمامی فرهیختگان و فعالان متعهد عرصه سینما تبریک و تهنیت گفت و نقش‌ هنرمندان‌ عرصه هنرهای تصویری و نمایشی را در تبيين‌ مفاهيم‌ و ارزش‌‎هاي‌ والاي‌ اسلامي‌ در جامعه‌ انسانی بسيار با اهمیت توصیف و خاطرنشان کرد: باید از هنر متعهد و هنرمند انقلابی حمایت و در جهت رفع نگرانی‌های هنرمندان در عرصه‌های مختلف تولید، توزیع و ... تلاش کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به استفاده‌ از ابزار هنر در انتقال پیام‌ها و ارزش‌های ديني‌، تصریح کرد: آستان قدس رضوی برای ایفای رسالت‌های عظیم فرهنگی و تبلیغی خود از هنر و رسانه بهره خواهد برد که یکی از مهم ترین و اثرگذارترین این هنرها، هنر پویانمایی است. هنرمندان این عرصه تعلق خاطر به اهل بیت(ع)، معارف دینی و انقلاب اسلامی دارند.
وی بر ضرورت‌ اهتمام‌ هر چه‌ بيشتر در جهت ارتقاء سطح‌ كيفي‌ و كمي‌ هنرهاي‌ فاخر و متعهد نمايشي‌ تأكيد و عنوان کرد: ما معتقدیم سینمای ایران با وجود انتقاداتی که بر آن وارد میشود، پاک‌ترین سینمای جهان است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به لزوم توجه به استعدادهاي‌ ارزشمند  موجود در هنر كشور، تصریح کرد: باید از تمام دست ساخته‌های بشر و فناوری‌های نوین در جهت توسعه فرهنگ دینی و انتقال حقیقت پیام انقلاب اسلامی به گوش جهانیان بهره‌ ببریم؛ قطعا جوانان نخبه، هنرمند، خلاق و با استعداد ایرانی می‌توانند در این عرصه نیز خوش بدرخشند و در حال حاضر نیز دارای جایگاه ویژه ای هستند.
وی فعالان جامعه پویانمایی کشور را افرادی متعهد و خوش استعداد خواند و تصریح کرد: بدون تردید این مجموعه سرمايه‌اي عظیم براي كشور است که می‌تواند اثرگذار و هدايت‌ آفرین در جامعه باشد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولید پویانمایی‌ها با مضامین اسلامی و تربیتی را در پرورش صحیح و تعمیق سبک زندگی اسلامی در نسل نو بسیار مؤثر برشمرد و اظهار کرد: کارگروه تخصصی پویانمایی در آستان قدس رضوی با استفاده از تجربیات و عضویت جمعی از متخصصان و فعالان پویانمایی و هنرهای دیجیتال تشکیل شود تا ضمن حمایت از این هنر، بستری مناسب برای فعالیت هدفمند در جهت خلق آثار پویانمایی مرتبط با رسالت‌های آستان قدس رضوی باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به چهارمین بند از منشور هفتگانه مقام معظم رهبری که در آن استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی عظیم آستان قدس رضوی در فضای عمومی کشور و جهان اسلام مورد تأکید است، ابراز کرد: یکی از ابزارهایی که می‌تواند منجر به استفاده بهتر از ظرفیت‌های معارف غنی رضوی و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام شود، صنعت انیمیشن و پویانمایی است که می‌تواند در نسل نو جهان اسلامی اثرگذار باشد.
تولیت آستان قدس رضوی هنرهای تصویری و نمایشی را در عمق بخشی به باورهای دینی نسل نوجوان و جوان کشور بسیار تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: دولت باید در حوزه آموزش هنر و رسانه به صورتی فعال وارد شود، اما اگر جایی نقصی بود، با توصیه مسئولیت برداشته نمی شود، بلکه باید در جهت جبران آن تلاش کرد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه نباید به هر قیمتی به دنبال جذب مخاطب بود، اظهار کرد: نباید برای جذب مخاطب، نگاه سکولار را به هنر وارد کرد، مزیت هنر اسلامی در حق گرایی و انطباق آن با فطرت انسان‌هاست.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.