.

با حضور خادمان ستاد مردمی اربعین؛

همایش بزرگ «نذر اربعین» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

دومین گردهمایی ستاد مردمی اربعین حسینی با عنوان «نذر اربعین» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1396/6/22 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، در این همایش که با حضور جمعی از فعالان، خادمان و مسئولان ستاد مردمی اربعین در مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، رئیس ستاد دائمی اربعین شهرداری مشهد گفت: خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نعمت بزرگی است که باید قدر آن را دانست و از خداوند بخواهیم این توفیق را از ما نگیرد، چرا که اولیاء و بزرگان دینی همه آرزوی خدمت رسانی به زائران سیدالشهدا(ع) را دارند و به این مقام افتخار می‌کنند.
سید وحید موسویان خطاب به حاضران در این همایش گفت: بیشتر شما هم زائر و هم خادم هستید و به قصد خدمت به زائران اربعین هجرت می‌کنید و به قصد خدمت به زائران حضرت سیدالشهدا(ع) مهاجرت می‌کنید، بنابراین به تعبیر مقام معظم رهبری دو اجر دارید یکی اجر خدمت و دیگری اجر مهاجرت در راه خدا.
وی با بیان اینکه این همایش آخرین گردهمایی اجرایی ستاد مردمی اربعین در مشهد است، اظهار کرد: بعد از این ستاد وارد عملیات اربعین خواهد شد. به همین خاطر باید در موکب‌ها تلاش کرد تا کارها با نظم و جدیت بیشتری پیش برود.
موسویان با بیان اینکه ستاد مردمی اربعین در موکب‌های نجف اشرف 400 خادم دارد، گفت: در بین این خادمان افرادی با مهارت‌ها و تخصص‌های مختلف از جمله مبلغ، امام جماعت، پزشک، ماساژور، سیم‌کش، برق‌کار و ... حضور دارند و هر کس بسته به توان و تخصصی که دارد به زائران پیاده اربعین خدمت رسانی می‌کند.
وی با اشاره به ضرورت سرعت عمل در کارها ابراز کرد: برخی موکب‌ها هنوز پاسپورت‌ افراد را جمع‌آوری نکرده‌اند و خادمان باید هرچه زودتر پاسپورت‌های خود را به مسئول موکب تحویل دهند تا برای اخذ ویزای آن¬ها اقدام شود.
رئیس ستاد دائمی اربعین شهرداری مشهد با بیان اینکه در مجموع حدود 700 خادم در موکب‌های امام رضا(ع) در ایام اربعین خدمت¬رسانی می‌کنند، ابراز کرد: بیش از 90 درصد مردم ایران نمی‌توانند در اربعین به کربلا مشرف شوند ولی این افراد می‌توانند برای برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین با ما مشارکت و همکاری داشته باشند.
موسویان با اشاره به اینکه برای اطعام زائران پیاده در ایام اربعین حدود صد تن برنج نیاز داریم، عنوان کرد: خادمان اربعین می‌توانند در جلب مشارکت‌های مردمی کمک کنند و با توزیع قبض‌ برای مشارکت در سطح شهر، نسبت به جذب کمک‌های مردمی اقدام نمایند.
وی ادامه داد: ستاد مردمی اربعین حسینی می‌تواند در صورت جلب مشارکت‌های مردمی و کمک افراد خیر و نیکوکار طی سال‌های آینده زائرسرایی برای خادمان اربعین در کربلای معلی احداث کند.
وی با اشاره به ضرورت به کارگیری افراد جوان برای خدمت رسانی به زائران اربعین بیان کرد: سن خادمین موکب‌های باید پایین بیاید و هرچقدر می‌توانیم افراد جوان را به مواکب اضافه کنیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مهران با شمیم مهر رضوی میزبان قافله‌های عشق و دلدادگی شد
فعالیت‌های فرهنگی و معرفتی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی
حرکت عزت‌آفرین اربعین الهام گرفته از معرفت قلبی به عاشوراست
خدمت‌رسانی ویژه آستان قدس رضوی به تمامی زائران افغانستانی و پاکستانی اربعین حسینی
حرم امام رضا(ع) پناهگاه جاماندگان کاروان عشق شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.