.

مسئول کمیته بهداشت ستاد مردمی اربعین خبر داد؛

ارائه خدمات درمانی به زائران پیاده در موکب امام رضا(ع)

مسئول کمیته بهداشت ستاد مردمی اربعین از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران پیاده اربعین حسینی در موکب‌های امام رضا(ع) خبر داد.

1396/6/22 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، محمود اصغری در همایش «نذر اربعین» که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: با تشکیل کمیته بهداشت و درمان در ستاد مردمی اربعین خراسان رضوی، ارائه خدمات درمانی به زائران پیاده اربعین انسجام بیشتری پیدا خواهد کرد.
وی تصریح کرد: قبلا کمیته‌های ستاد به بحث اسکان، تغذیه و ... اختصاص داشت، ولی امسال کمیته بهداشت و درمان نیز اضافه شده است و با این اقدام به زائران پیاده اربعین حسینی که در موکب امام رضا(ع) اسکان دارند و تعداد آن‌ها بین 2 تا 7 هزار نفر و در برخی اوقات 15 هزار نفر اعلام شده است، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌شود.
اصغری با اشاره به بالا بودن قیمت خدمات درمانی در کشور عراق بیان کرد: ورودی یک بیمارستان در این کشور تقریبا صد دلار است  و پرداخت این هزینه برای زوار ایرانی کار دشواری است، لذا با ارائه خدمات درمانی داخل موکب‌ها زائران می‌توانند در صورت نیاز به استفاده از خدمات درمانی به تیم پزشکی مستقر در موکب امام رضا(ع) مراجعه کند.
وی با بیان اینکه اهم مشکل ما در کمیته بهداشت و درمان تامین دارو است، اظهار کرد: قیمت دارو نیز در کشور عراق بسیار بالاست، ولی با همت کمیته‌های مردمی ستاد اربعین سعی کرده‌ایم که تا حدودی دارو تامین کنیم و همچنین این موضوع را در نهادهای دولتی نیز مطرح کردیم و خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و همچنین مجموعه ارگان‌های نظارتی همکاری خوبی در این زمینه با کمیته بهداشت و درمان ستاد مردمی اربعین در زمینه تامین دارو داشته‌اند.
مسئول کمیته بهداشت ستاد مردمی اربعین با بیان اینکه یکی از راه‌های تامین داروی مورد نیاز در موکب‌های امام رضا(ع) جلب مشارکت‌های مردمی است، ابراز کرد: همان طور که مردم نذر اربعین دارند و هر سال اقلامی همچون برنج، شکر، نوشیدنی و ... را برای پذیرایی از زائران اربعین به کشور عراق می‌برند، با یک برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی درست می‌توان این کمک‌ها را به سمت تامین نیازهای دارویی زائران پیاده هدایت کرد.
وی تصریح کرد: کمیته بهداشت و درمان ستاد مردمی اربعین لیستی از اقلام دارویی مورد نیاز در موکب‌های امام رضا(ع) تهیه کرده است که تعداد آن 92 قلم دارو است و کسانی که می‌خواهد به زائران اربعین کمک کنند می‌توانند تعدادی از این اقلام را تهیه کنند.
اصغری افزود: علاوه بر بحث تامین دارو یکی دیگر از دغدغه‌های کمیته بهداشت و درمان، موضوع تامین نیروی انسانی است که در این زمینه تعداد زیادی از همکاران پزشک و پرستار با ما همکاری دارند و با ساماندهی خدمات این افراد به صورت تخصصی‌تر از توانمندی این افراد در مرکب‌های امام رضا(ع) استفاده خواهد شد.  
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
مهران با شمیم مهر رضوی میزبان قافله‌های عشق و دلدادگی شد
فعالیت‌های فرهنگی و معرفتی آستان قدس رضوی در اربعین حسینی
حرکت عزت‌آفرین اربعین الهام گرفته از معرفت قلبی به عاشوراست
خدمت‌رسانی ویژه آستان قدس رضوی به تمامی زائران افغانستانی و پاکستانی اربعین حسینی
حرم امام رضا(ع) پناهگاه جاماندگان کاروان عشق شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.