.

به همت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی صورت گرفت:

امضای تفاهم‌نامه میان بیمارستان رضوی و دانشگاه VUMC هلند

تفاهم‌نامه همکاری میان بیمارستان رضوی و دانشگاه VUMC هلند به همت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی امضاء شد.

1396/6/28 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، معاون علمی و پژوهشی بیمارستان رضوی عنوان کرد: در نشستی که به منظور انعقاد این تفاهم‌نامه همکاری در بیمارستان رضوی برگزار شد، تعدادی از متخصصان پزشکی ترمیمی هلند با دکتر شبستری؛ رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی، دکتر توکل افشاری و تعدادی از اعضاء هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سرطان‌شناسان، متخصصان گوش و حلق و بینی و متخصصان هماتولوژی دیدار کردند.
دکتر کامران غفارزادگان درباره مفاد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در زمینه پزشکی ترمیمی برای استفاده از سلول‌های بنیادی در برخی از اعمال جراحی به ویژه جراحی‌های ترمیمی در حوزه فک و صورت منعقد شده است.
وی افزود: پیش از این نیز، دانشگاه VUMC هلند با دانشگاه علوم پزشکی تهران همکاری‌هایی داشته، اما این همکاری در مشهد مقدس برای نخستین بار صورت می‌پذیرد.
غفارزادگان تصریح کرد: نکته بسیار مهم و حائز اهمیت در حوزه این تفاهم‌نامه این است که در این همکاری، تمامی جوانب فنی و علمی سنجیده شده و همکاری‌های میان این دو مرکز در تمامی این حوزه‌ها اعم از ورود تکنولوژی آزمایشگاهی، آموزش جراحان ایرانی، برگزاری سمینارهای مشترک، ارسال متخصصان به هلند برای بازدید از تجهیزات و تکنولوژی پزشکی ترمیمی در این کشور، تعریف نظارت کامل بر پروژه‌های تحقیقاتی مشترک صورت می‌گیرد.
وی اذعان کرد: از موضوعاتی که بنیاد سلامت آستان قدس رضوی بر آن تأکید فراوانی دارد، اجرای پروژه‌های مشترک با مراکز علمی و درمانی سایر کشورهای دنیاست چراکه بسیار ناراحت‌کننده است که اعمال جراحی توسط پزشکان خارجی در ایران انجام می‌شود اما از ورود تکنولوژی‌های روز دنیا به ایران گرفته می‌شود.
به گفته معاون علمی و پژوهشی بیمارستان رضوی از متخصصان هلندی در بازدید از بیمارستان رضوی بسیار متعجب شده و این بیمارستان را از بیمارستان‌های برتر جهان برشمردند.
معاون علمی و پژوهشی بیمارستان رضوی گفت: پس از راه‌اندازی این تکنولوژی در این بیمارستان، در بستر همین تفاهم‌نامه، کلینیک‌هایی تأسیس خواهد شد تا این خدمات به صورت گسترده‌تری به دست مردم برسد.
وی تأکید کرد: از نکاتی که در دانشگاه مذکور هلندی به صورت قانون به آن اهتمام ورزیده می‌شود این است که تحقیقات باید جنبه بالینی یابند تا دردی از دردهای مردم را بکاهد و در غیر این صورت، تحقیقات مفید دانسته نمی‌شود؛ خوشبختانه در بنیاد سلامت آستان قدس رضوی نیز تأکید بر اجرای همین امر است.
غفارزادگان با اشاره به اینکه از پزشکی ترمیمی می‌توان در حوزه سرطان‌ها بهره برد، متذکر شد: محل آسیب دیده بیماران در مبتلایان به سرطان پستان، سرطان استخوان و... را می‌توان با درمان‌هایی هدف‌دار از طریق این تکنولوژی ترمیم کرد و هم‌چنین در حوزه بیماری‌های عصبی نظیر MS و حتی برای بیماری‌های نارسایی قلبی می‌توان بهره برد.
گفتنی است، با انعقاد این تفاهم‌نامه، بیمارستان رضوی زیر نظر آستان قدس رضوی یکی از قطب‌های تکنولوژی سلول‌های بنیادی برشمرده خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
کارگاه دو روزه ارزیابی ایمنی بیمارستان‌‎ها در بلایا برگزار شد
ارائه دستآوردهای پزشکی بیمارستان رضوی در نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار
برگزاری کارگاه بالون آنژیوپلاستی با دستگاه نوین OTC در بیمارستان رضوی
بیمارستان رضوی خدمات مطلوبی را به سیستم سلامت کشور ارائه می‌دهد
بازآموزی بیش از 350 متخصص پزشکی هسته‌ای در بیمارستان رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.