.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان فرد و کسب و کار:

مشکلات همان مسائل هستند که باید پاسخی برای آن‌ها یافت

مدیر عامل شرکت دانش بنیان فرد و کسب و کار در سمينار علمي-آموزشي «كوچينگ سازماني و كسب و كار»، مشکلات را مسائلی عنوان کرد که باید برای آن پاسخ و راه حلی یافت.

1396/7/15 شنبه

به گزارش آستان نیوز، غلامحسین رادمرد قديري در این سمینار، استفاده از کوچینگ را راه حلی مناسب برای حل مشکلات و هموار کردن مسیر برای رسیدن به هدف عنوان کرد.
وی کوچینگ را رشته جدید روانشناسی معرفی کرد که بر پایه مثبت نگری بنا شده و هدف آن حمایت از افراد در ایجاد یک زندگی ایده آل و رضایت بخش است.
عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی اظهار کرد: زمانی که درگیر چالش یا مشکلی هستیم که حل آن برایمان اهمیت دارد یا هدفی که رسیدن به آن برایمان حیاتی است، استفاده از کوچینگ می تواند بهترین راه حل این مسئله باشد.
وی با بیان اینکه در کوچینگ چینش جدیدی از ارزش ها و نگرش ها و مسیرهای اهداف برای فرد ایجاد می شود، اظهار کرد: برای کوچینگ انگیزه فردی لازم است و برای موفقیت نیاز به مربی است.
رادمرد قديري، حضور مربی را در این مسیر برای کمک به بهتر فکر کردن، تصمیمات بهتر گرفتن، کمتر هزینه کردن مال و زمان لازم و ضروری عنوان کرد.
وی همچنین اظهار کرد: مربی در این مسیر می‌تواند به فرد کمک کند تا کمتر اشتباه کند و از منابع موجود بهتر بهره برداری نماید.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان فرد و کسب و کار، همراهی و حمایت مستمر تا رسیدن به هدف و نتیجه مطلوب را از ویژگی های یک مربی عنوان کرد و ادامه داد: مربی یا همان کوچ در این مسیر با تاکید بر نقاط قوت به جای نقاط ضعف، تمرکز بر خلق و تصویرگری زندگی شخصی، تمرکز بر آینده به جای گذشته، تمرکز بر روی خود آگاهی، انتخاب آگاهانه برای نتایج مطلوب آینده را برای فرد ایجاد می‌کند.
وی گفت: کوچ به عنوان راه بر توانمند ساز در این مسیر بی طرفانه راهکارهای پیش رو را به چالش کشانده تا با واقعیت هدف انتخاب شده روبه رو شویم.
این استاد دانشگاه نمونه بارز جایگاه استفاده از کوچینگ را بحث انتخاب رشته های دانشگاهی عنوان کرد که برای فرد مشخص شود در انتخاب رشته خود چه معیارهایی می تواند برای او اهمیت داشته باشد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.