.

حجت الاسلام والمسلمین امین‌نیا:

رعایت تقوای الهی راه موفقیت را هموار می‌کند

سخنران جلسه «اخلاق اداری اسلامی»، تقوای الهی و توکل بر خدا را راه برون رفت از مشکلات فردی و اجتماعی عنوان کرد و رعایت آن را عامل هموار شدن مسیر موفقیت دانست.

1396/7/15 شنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین امین نیا در این جلسه که با حضور جمع کثیری از کارکنان، معاونان و مدیران سازمان مرکزی در نمازخانه این سازمان برگزار شد،  دستورات الهی را به عنوان سند بالادستی در تمامی امور زندگی برشمرد.
وی با بیان بر اینکه اطاعت از والدین امری واجب است، تاکید کرد: این اطاعت تا زمانی که خارج از فرامین الهی نباشد، واجب الاجراست.
این سخنران در این جلسه که توسط مدیریت مرکز آموزش ضمن خدمت و با همکاری پایگاه بسیج آستان قدس رضوی برگزار شد، اطاعت و اجرای قوانین اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را تنها در صورتی که بر اساس حدود الهی باشد، لازم الاجرا دانست.
حجت الاسلام و المسلمین امین نیا با اشاره به تاکیدات امام علی(ع) به مالک اشتر کارگزار حکومتی خود، اظهار کرد: این تقوا به معنای حرکت در جاده الهی است که در این مسیر افراد به گروه های مختلفی تقسیم خواهند شد.  
سخنران جلسه «اخلاق اداری اسلامی» با بیان این مطلب گفت: در این مسیرگروهی خود را متعهد به اجرای اوامر می کنند، برخی از این حدود خارج شده و گروهی نیز هنوز تصمیم خود را در این مسیر نگرفته اند.
وی تصریح کرد: دین مشخص کننده حدود الهی است که مسلمان در این حدود الهی محدود می شود و متقی کسی است که پای خود را از این حدود خارج نسازد. انسان ها نیز در این مسیر به گروه های مختلفی تقسیم می شوند و افرادی که اوامر الهی را سندی محکم در زندگی قرار داده و در مسیر بندگی خدا حرکت می کنند، مانند یاران امام حسین(ع) در کربلا محدود هستند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تقوا قوی‌ترین قدرت برای غلبه بر خشم است
«آرامش در پرتو ایمان، تقوا و عبادت» در حرم رضوی تبیین می‌شود
صفات متقین در برنامه‌های سخنرانی حرم رضوی تبیین می‌شود
پرهیزگاری برترین اخلاق انسانی است
وجود متقین سرشار از فضایل انسانی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.