.

در کارگاه آموزشی«مدیریت فروش و ورود به دنیای ذهن مشتری» مورد بررسی قرار گرفت؛

بازاریابی و فروش فرایند اجتماعی در جریان بازار تجارت

در کارگاه آموزشی یک روزه «مدیریت فروش و ورود به دنیای ذهن مشتری» بازاریابی و فروش به عنوان یک فرایند اجتماعی در جریان بازار تجارت مورد بررسی قرار گرفت.

1396/7/17 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، در این کارگاه آموزشی که توسط مدیریت مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان برگزار شد، سید امیر هاشمی؛ محقق و مدرس اقتصاد بازاریابی را نوعی فرایند مدیریت اجتماعی تعریف کرد که در آن افراد و گروه‌ها از طریق تولید و مبادله کالا و خدمات با یکدیگر به وسیله ابزار پول و در محلی به نام بازار به تامین نیازها و خواسته های خود اقدام می کنند.
وی با بیان این مطلب گفت: تجزیه و تحلیل فرصت ها در بازار تجارت، برنامه ریزی، به کارگیری، اجرا و کنترل، ایجاد و حفظ مبادلات مطلوب بازارهای هدف به منظور نیل به اهداف می تواند زمینه بازاریابی و فروش موفق را برای تولید کننده ایجاد نماید.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه زمانی می توان در دنیای تجارت و فروش موفق بود که عوامل محصول، پیشبرد فروش، قیمت و توزیع هماهنگ با هم حرکت کنند، تصریح کرد: فرایند باور ذهنی و عملکرد در این مسیر می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه فرایند اصلاح باورها، تغییر رفتارها را به همراه دارد، افزود: اگر باور ذهنی کارآمد باشد رفتار کارآمد خواهد بود و این مهم در تمام امور زندگی صادق است.
سید امیر هاشمی، عامل موفقیت در بازار را دارا بودن مشتری برای کالای تولید شده عنوان کرد و ادامه داد: تولید کننده برای به دست گرفتن بازار فروش باید بر اساس نیاز بازار به تولید اقدام کند و کالای تولید شده را با تبلیغات و ایجاد انگیزه تبدیل به خواسته مشتری کرده و یک کالای خاص را با شرایط متفاوت برای مشتریان مختلف با بودجه های متفاوت طراحی نماید.
وی با بیان اینکه احساسات، عامل مداخله گر نیرومندی در چگونگی پردازش اطلاعات از سوی مصرف کننده است، درک و مدلسازی پاسخ‌های شناختی به پیام‌های فروش را همیشه به عنوان چالشی جدی برای بازاریابان دانست.
گفتنی است؛ کسب دانش، کشف راه ارتباط بهتر، فنون جدید برای ارزیابی، جذب مشتری، راه شناخت چگونه مشتری بهتری باشیم، ارتقاء رضایت مشتری، به روز شدن، یادگیری فنون جدید مذاکره و روانشناسی فروش، دیگر موضوعاتی بود که در این کارگاه یک روزه آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.