.

توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی معرفی شد؛

بیان بزرگ‌ترین رویکرد حماسی در کتاب «لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)»

همزمان با ایام ماه محرم الحرام، کتاب «لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» که بزرگترین رویکرد حماسی در تاریخ بشریت را بیان می‌کند، از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی معرفی شد.

1396/7/18 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، با هدف ترویج و نشر فرهنگ اسلامى و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) آثار زیادی را با موضوع سیره معصومین و سرگذشت‌نامه‌ها منتشر و روانه بازار نشر کرده است.
کتاب «لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» نیز یکی از آثاری است که با موضوع سیره معصومین و سرگذشت‌نامه‌ها به زبان عربی منتشر شده است. این اثر توسط علامه فقید سید محسن امین عاملی نوشته شده و سید منذر حکیم آن را تصحیح کرده است.
کتاب حاضر، مقتل اباعبدالله حسین(ع) را روایت می‌کند و به 3 بخش تقسیم شده است. در بخش اول این کتاب آیات و روایتی درباره منزلت و شان امام حسین(ع) و فضیلت گریه بر این شهید والامقام بیان شده است.
عاشورا روز حزن و اندوه، سخنان پیامبران درباره روز عاشورا، خطبه‌های حضرت زینب(س) در کوفه وشام، خطبه امام سجاد(ع) در کوفه، شام و مدینه، دفن سر امام حسین(ع) و شهدای عاشورا و... از مهم‌ترین فصل‌های این کتاب به شمار می رود.
در این کتاب از مرگ معاویه تا دعوت کوفیان، مطالبی بیان شده که مباحث آخر کتاب نیز به موضوعاتی همچون، اتفاقات پس از شهادت و نقل خطبه‌های اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در کوفه و شام اختصاص دارد. مؤلف در خاتمه از 2 موضوع به طور جداگانه سخن گفته که یکی محل دفن سر مقدس و دیگری اطلاع امام از شهادت خود است.
کتاب « لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» در یک هزار شمارگان و در قطع وزیری چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
لازم به یادآوری است: دوستداران کتاب و کتابخوانی برای تهیه این اثر می‎توانند به فروشگاه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مراجعه کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
بازدید مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از دانشگاه معارف اسلامی قم
بازدید مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از بنیاد فرهنگی امامت قم
انتشار 20 اثر با محوریت «زائر و زیارت» از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
برگزاری نشست‌های مشترک بنیاد پژوهش‌های اسلامی با جامعه المصطفی العالمیه
تألیف و ویرایش 85 اثر طی 30 سال فعالیت در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.