.

توسط واحد 3 دبیرستان پسرانه امام رضا(ع)؛

نخستین همایش تخصصی مشاوره تحصیلی ویژه دانش‌آموزان پایه نهم برگزار شد

نخستین همایش تخصصی مشاوره تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم دبیرستان امام رضا(ع) واحد 3 با استقبال گسترده دانش‌آموزان برگزار شد.

1396/7/18 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، در این همایش محمد حسینی؛ مشاور تحصیلی ضمن بیان اصول برنامه‌ریزی تحصیلی برای دانش‌آموزان، به دست آوردن موفقیت در زندگی را منوط به داشتن برنامه‌ریزی صحیح و اصولی در زندگی عنوان کرد.
وی افزود: هیچ امری بدون برنامه‌ریزی کامل نخواهد شد به ویژه مسائل درسی و تحصیلی که زمان در آن‌ بسیار حائز اهمیت است.
حسینی در ادامه به عوامل تاثيرگذار بر انگيزش تحصيلي دانش‌آموزان دبيرستاني پرداخت و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم را بسیار مهم دانست و گفت: هدایت تحصیلی با ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره، به دانش‌آموز کمک می‌کند تا استعدادها، توانایی‌ها، علایق و ویژگی‌های شخصیتی خویش را در زمینه انتخاب رشته‌ تحصیلی، حرفه و مشاغل مورد نیاز جامعه بشناسد و بر اساس آن اقدام به انتخاب رشته تحصیلی کند.
این مشاور تحصیلی افزود: هدایت تحصیلی از دوره ابتدایی آغاز می‌شود و با ارائه مشاوره آموزشی توسط تیم مشاوره مدرسه تا پایان دوره دوم متوسطه ادامه می‌یابد.
در ادامه این مراسم به منظور توانمندسازی دانش‌آموزان پایه هفتم و هشتم در مهارت‌های تحصیلی و فراهم کردن زمینه پیشرفت‌های لازم و کسب موفقیت‌های مورد انتظار در آزمون‌ها، کارگاهی تخصصی برای آنان تشکیل شد.
گفتنی است؛ معاونت آموزشی بنیاد فرهنگی رضوی در نظر دارد جلسات تخصصی مشاوره تحصیلی گروهی را به صورت ماهانه برای دانش‌آموزان برگزار کند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
نماز طلب باران در دبستان دخترانه امام رضا(ع) اقامه شد
برپایی ايستگاه دائمي کتاب توسط دبیرستان واحد3 امام رضا(ع)
برگزاری  «جشن بزرگ بیعت» با حضور پرشور دانش‌آموزان واحد 5 امام رضا(ع)
تلاش‌هایی اثرگذار در حوزه تعلیم و تربیت
برگزاری ویژه برنامه «دوست شهید» در واحد 12 مدرسه امام رضا(ع)
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.