.

سخنران حرم مطهر رضوی:

مجالس عزاداری امام حسین(ع) تجلی‌گاه آموزه های تربیتی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه احیای مجالس عزاداری موجب تعظیم شعائر دینی در بین جوانان می شود، گفت: مجالس عزاداری امام حسین(ع) تجلی گاه آموزه های تربیتی است.

1396/7/19 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، سید کاشی در سلسله همایش های «در امتداد زینب(س)» در جمع بانوان زائر بارگاه منور امام هشتم(ع) در رواق حضرت زهرا(س) به تبیین پیام های تربیتی عاشورا پرداخت و اظهار کرد: ماه محرم و برگزاری جلسات دینی و مجالس عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) مناسب ترین فرصت برای شناسایی آسیب های فرهنگی است.
وی با اشاره به اینکه رفتار صحیح والدین تابلو و الگو برای فرزندانشان است، افزود: پدر و مادر باید توجه داشته باشد که ارزش های دینی را با عمل به فرزندانشان انتقال بدهند، چرا که شخصیت انسان از کانون خانواده شکل می گیرد.
 سید کاشی گفت: در شرایط کنونی خانواده ها باید توجه داشته باشند که اگر می خواهیم برخی از آسیب های اجتماعی و فردی در خانواده و همچنین برای جوانان اصلاح شود، باید جوانان را به سمت و سوی مجالس عزاداری امام حسین(ع) سوق دهیم.
وی با اشاره به اینکه عزاداری ها نقش مهمی در گسترش فرهنگ عاشورا ایفا می کند، افزود: در قیام عاشورا و فرهنگ تربیتی آن  درس هایی همچون ایثار و ازخودگذشتگی، عرفان، دعا و مناجات،  ظلم ستیزی و یاری کردن مظلوم و آنچه که به عنوان شاخصه های زندگی متعالی  می باشد نهفته است.
خطیب حرم مطهر رضوی خاطرنشان کرد: ماه محرم و صفر مملو از فرصت های تربیتی است بنابراین ما نباید این نگرش را داشته باشیم که عاشورا فقط یک مراسم مذهبی و فرصتی برای رسیدن به ثواب است، چرا که این مجالس یک فرصت بزرگ و ارزشمندی تربیتی برای خانواده ها، کودکان و جامعه است.
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه فهم دقیق از مبانی دینی موجب روشنفکری انسان می شود، گفت: احیای مجالس عزا موجب تعظیم شعائر دینی در بین جوانان می شود، این مجالس تجلی گاه شاخصه های برتر تربیتی است.
وی با اشاره به اینکه امروز تزلزل بنیان خانواده مهمترین هدف دشمنان دین است، افزود: آزادگی، احقاق حقایق دینی و دوری از ظلم از جمله درس های مکتب عاشوراست که انسان می تواند با دقت در این واقعه درس های بزرگی را در مسیر زندگی به دست بیاورد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
عزاداری کودکان قرآنی در حرم مطهر رضوی
تشریح برنامه‏‌های سخنرانی و عزاداری دهه دوم صفر درحرم رضوی
در عزاداری‌ها نباید رفتار وهن‌آمیز انجام شود
عزاداری پرشور زائران اردوزبان در حرم مطهر رضوی
   موقوفه 5 واقف نیک‌اندیش به عزاداری سیدالشهدا(ع) اختصاص دارد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.