.

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي در نشست هم انديشي فعالان فرهنگي تاكيد كرد؛

ضرورت و لزوم بهره‌گيري از اهرم رسانه براي تبيين و نشر معارف رضوي

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: استكبار جهاني با استفاده از شبكه هاي مختلف ماهواره اي و فضاي مجازي درصدد ضربه زدن به اسلام و انقلاب است و حقايق را وارونه جلوه مي دهد.

1396/7/20 پنجشنبه

به گزارش آستان نيوز، سيد مرتضي بختياري در نشست هم انديشي صاحب‌نظران و فعالان فرهنگي كه با حضور معاونان و مسئولان آستان قدس رضوي برگزار شد، اظهار كرد: معارف قرآني و آموزه‌هاي اهل بيت(ع) سرمايه عظيمي است كه در اختيار ماست و بايستي براي معرفي، تبيين، ترويج و توسعه آن برنامه ريزي گسترده انجام دهيم.
وي تصريح كرد: با توجه به تاكيد رهبر معظم انقلاب در منشور ٧گانه، رسالت آستان قدس رضوي مقوله فرهنگ است و عزم جدي و راسخ وجود دارد كه منويات معظم له را در اين حوزه محقق كنيم.
وي گفت: مردم مظلوم ميانمار در آتش ظلم و جور مي سوزند و جايزه صلح نوبل نيز در دستان حاكمان ستمگرشان است و اين نتيجه تبليغات هدفمند شبكه هاي تلويزيوني و رسانه هاي صهيونيسم است.
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: نخبگان فرهنگي و صاحبنظران بايد نياز جامعه را جدي تر دنبال كنند و با قرار دادن منابع متقن و غني در اختيار اصحاب رسانه و جرايد زمينه آشنايي بيشتر جوانان و مردم را با مكتب اهل بيت(ع) فراهم آورند.
وي با اشاره به شيطنت ها و تحريف هاي دشمنان در عصر حاضر گفت:تبيين زواياي مختلف زندگي نوراني امام رضا(ع) در حوزه هاي فردي، اجتماعي،مديريتي و حاكميتي مي تواند اين شبهات را بزدايد و اسلام ناب را به جامعه و جهانيان معرفي كند.
وي تصريح كرد: در شش ماهه نخست سال جاري، ١٩ ميليون و ١٠٠ هزار زائر به مشهد مقدس و بارگاه منور رضوي مشرف شده اند و با ادامه اين روند صعودي در سالهاي آتي شاهد حضور ٤٠ ميليون زائر در اين قطعه از بهشت هستيم.
بختياري با اشاره به افزايش تعداد زائران پياده دهه آخر صفر در سال‌هاي اخير نيز گفت: ترويج و توسعه فرهنگ ميزباني از زائران از مهمترين موضوعاتي است كه متوليان فرهنگي و صاحبان قلم و جرايد بايستي بدان اهتمام داشته باشند.
وي گفت: توليت معزز آستان قدس رضوي از نخستين روزهاي آغاز خدمت در بارگاه ملكوتي حضرت امام رضا(ع) به موضوعات تكريم زائران از مبداء تا مبداء و توسعه مفهوم خادم، خدمت و مخدوم اشاره كردند كه در بادي امر براي بسياري مبهم بود ولي بحمدالله امروز نتايج درخشان اين طرح ها در گوشه گوشه ميهن اسلامي با خدماتي كه به محرومان و مستضعفان ارائه مي شود، تبلور يافته است.
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي در بخش ديگري از سخنانش، نقدپذيري را لازمه تحول و تحرك دانست و گفت: با روحيه انقلابي و جهادي و پذيرش نقد منصفانه و سازنده دلسوزان و صاحب‌نظران اين مسير مقدس را ادامه خواهيم داد.
در ابتداي اين جلسه رئيس سازمان فرهنگي آستان قدس رضوي به ارائه گزارش از اهم اقدامات صورت گرفته پرداخت و صاحبنظران و نخبگان فرهنگي به بيان نقطه نظرات، ديدگاه ها و ايده هايشان پيرامون مرضوعات مختلف پرداختند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تعالي فرهنگي با مشورت و مشاركت نخبگان محقق خواهد شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.