.

امام جمعه موقت اصفهان:

آیت‌الله اشرفی اصفهانی مظهر تقوا و پرهیزگاری بود

امام جمعه اصفهان با اشاره به فضایل اخلاقی شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی گفت: ایشان مظهر تقوا و پرهیزگاری بودند.

1396/7/24 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، آیت‌الله سید مجتبی میردامادی در مراسم سالروز شهادت مظلومانه چهارمین شهید محراب؛ آیت‌الله اشرفی اصفهانی و گرامیداشت روز جهانی روشندلان که در محل پایگاه آداب زیارت شهيد هاشمي نژاد برگزار شد، به تبیین شخصیت والای آیت‌الله اشرفی اصفهانی پرداخت و گفت: این مرد مجاهد و نستوه عالمی فرهیخته و پرهیزگار بود و در طول عمر با برکت خود اقدامات مبارزاتی و فرهنگی بسیاری را انجام داده بود.
وی از این شهید والامقام به عنوان یکی از اولیاءالله نام برد و بیان کرد: وقار، عظمت نورانیت، تهذیب نفس و تقوای مثال زدنی این مرد مجاهد از او شخصیتی برجسته ساخته بود و جوانان بسیاری در زمان حیات این عالم فرزانه شاگردی می‌کردند و از فیوضات معنوی وجود ایشان بهره‌مند می‌شدند.
آیت الله میردامادی با اشاره به پیام تسلیت امام خمینی(رحمه الله علیه) در هنگام شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی به دست منافقان کوردل، اظهار کرد: ایشان پیام تسلیت خود را با آیه‌ 23 سوره احزاب شروع کردند که این آیه را حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در هنگام شهادت مسلم بن عوسجه قرائت کردند.
وی در ادامه خطاب به جانبازان روشندل که میهمانان ویژه این مراسم بودند، گفت: شما عزیزان از داشتن یکی از نعمت‌های بزرگ الهی که نعمت بینایی است محروم هستید، ولی به لطف خدا دل‌هایی پر از نور و روشنایی دارید.
امام جمعه موقت اصفهان افزود: بسیاری از افراد از نعمت بینایی در این دنیا برخوردار هستند، ولی به واسطه گناهانی که با این عضو از بدن مرتکب می‌شوند، مانند نگاه به نامحرم در روز قیامت نابینا وارد صحرای محشر می‌شوند و به آن‌ها خطاب می‌شود که شما در دنیا هر چیزی را دیدید جزء رضایت خدا را.
وی تصریح کرد: خداوند در برابر هر لحظه محرومیتی که دارید اجر و پاداشی در نامه عمل شما ثبت می‌کند که این حسنات بسیار ارزشمند است. به طوری که شخص نابینایی نزد امام محمد باقر(ع) آمد و شفای چشمان خود را از ایشان گرفت. ولی وقتی که امام به او فرمودند: حسناتی که تا این زمان در پرونده تو نوشته می‌شد، از این به بعد قطع می‌شود از امام تقاضا کرد که او را به همان حالت اول که نابینا بود برگرداند.
آیت الله میردامادی با اشاره به حکیمانه بودن کارهای خداوند، بیان کرد: هر نعمتی که خداوند به ما داده است و هر محرومیتی که نصیب ما کرده است از روی حکمت است و ما بیاد تسلیم امر او باشیم تا از اجر و پاداش اخروی برخوردار شویم و بدانید که این محرومیت از نعمت بینایی یک عطای الهی است که در روز قیامت خداوند آن را برای شما جبران خواهد کرد.
گفتنی است؛ ذکر مصیبت اهل بیت(ع) و سوگواری به مناسبت شب شهادت امام زین العابدین(ع) از دیگر برنامه‌های این مراسم در پایگاه آداب زیارت شهید هاشمی نژاد واقع در صحن جامع رضوی بود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.