.

با سابقه‌ای بیش از دو قرن در جنوب کشور؛

اجتماع عظیم عزاداران رضوی در شهرستان بهبهان برگزار می‌شود

همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) اجتماع عظیم عزاداران رضوی در شهرستان بهبهان برگزار می‌شود.

1396/7/26 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، طبق یک سنت دیرینه مردم شهرهای بهبهان و منصوریه و دیگر مناطق اطراف در یک اقدام هماهنگ در سالروز شهادت حضرت رضا(ع) مسیر بیش از 14 کیلومتری تا مسجد و قدمگاه متبرک آن حضرت را در این شهرستان با پای پیاده طی می‌کنند و به عزاداری می‌پردازند.
این مراسم رأس ساعت 9 صبح روز شهادت از مساجد و امام‌زادگان این شهرستان شروع می‌شود و مردم ضمن عزاداری سالروز شهادت امام هشتم شیعیان، به سمت مسجد تاریخی آن حضرت حرکت و نماز ظهر و عصر را در طول مسیر به صورت دست جمعی اقامه خواهند کرد.
امسال تدابیری اندیشیده شد که این مراسم از جاده شهر منصوریه به سمت قدمگاه برگزار شود و در پایان مراسم نیز سرویس‌های ایاب و ذهاب به مردم عزادار ارائه خدمت می‌کنند. همچنین موکب‌های مردمی که به صورت خودجوش در طول مسیر برپا می‌شوند از مردم عزادار پذیرایی خواهند کرد.
تلاش شده است به منظور الگوگیری سایر شهرهای مسیر «جاده ولایت» و دارای قدمگاه، از این حرکت راهبردی با هماهنگی متولیان فرهنگی در کشور این سنت حسنه به یک پویش کشوری از شلمچه تا مشهدالرضا(ع) تبدیل شود که مردم در سالروز شهادت امام هشتم(ع) ضمن حضور در قدمگاه‌های متبرک آن حضرت، شعائر رضوی را احیا کنند.
لازم به ذکر است؛ آیین پیاده‌روی مردم شهرستان بهبهان تا قدمگاه امام رضا(ع) با سابقه‌ای بیش از دو قرن و به طول 14 کیلومتر، هر ساله و با حضور هزاران نفر از مردم این شهرستان در سالروز شهادت حضرت رضا(ع) برگزار می‌شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
عزاداران بهبهانی در بزرگترین پیاده‌روی رضوی جنوب کشور شرکت می‌کنند
 تا قدمگاه آمدیم پای پیاده
روایت مسجدی که پذیرای امام رضا(ع) بود/ پیاده‌روی قدمگاه بهبهان راهبردی برای احیای «جاده ولایت»
کاروان‌ پیاده «طلاب» و «فعالان فرهنگی» بهبهانی، به حرم مطهر رضوی مشرف شد
اجتماع عظیم عزاداران رضوی در قدمگاه بهبهان برگزار شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.