.

دوره‌های آموزشی رشته نقاشی کتابخانه و موزه ملی ملک شروع شد

برگزاری دو دوره‌ آموزشی «نقاشي پشت شيشه و آينه» و «نقاشي ايراني» ویژه پاییز 1396 در مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک شروع شد.

1396/7/27 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، نخستین کلاس این دو دوره هنری هشت جلسه‌ای با حضور جمعی از علاقه‌مندان رشته نقاشی در سطوح مختلف، روز چهارشنبه، 26 مهر سال جاری در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران برپا شد و در هفته‌های آینده جلسات بعدی آن دایر خواهد شد.
دوره نقاشی پشت شیشه و آینه توسط مهرنوش بشارت؛ استاد باتجربه کشور در ادامه مباحث فصل‌های گذشته تدریس می‌شود و هر کدام از هنرجویان با توجه به سطح خاص خود آموزش‌های مربوطه را دریافت می‌کنند.
دوره نقاشی پشت شیشه و آینه با هدف احیای این هنر اصیل، نزدیک به 5 سال است که در کتابخانه و موزه ملی ملک؛ موقوفه حاج حسین آقا ملک؛ بزرگترین واقف تاریخ معاصر ایران در حال برگزاری است و توانسته دوستداران هنر نقاشی را مجذوب خود کند و موجب احیای این هنر زیبا در کشور شده است.
هنرجویان حاضر در این دوره تا کنون نمایشگاه‌هایی به ‌صورت انفرادی و گروهی برپا کردند که از بین آن‌ها می‌توان از نمایشگاه آثار نقاشی پشت شیشه استاد بشارت و هنرجویان وی با موضوع‌های حماسی، مذهبی، گل و مرغ، خط و نقاشی، در سال 1394 در موزه ملی ملک؛ نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور نام برد.
دوره نقاشی ایرانی نیز توسط شکوفه جعفری؛ استاد برجسته حوزه نقاشی کشور مانند دوره‌های فصل‌های گذشته سال جاری به هنرجویان در گروه‌های سنی گوناگون آموزش داده می‌شود.
این دوره از جمله دوره‌های آموزشی قدیمی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به‌شمار می‌رود که ابتدا در قالب دوره نقاشی ویژه کودکان برگزار می‌شد، اما با توجه به استقبال گروه‌های مختلف سنی، به‌ صورت دوره نقاشی ایرانی ویژه کودک و بزرگسال درآمد.
به همت مرکز آموزش مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، 9 دوره آموزشی رسمی در پنج محور اصلی شامل هنر دوران اسلامی(عهد قاجار)، مطالعات میان رشته‌ای، دوخت سنتی، نقاشی و دوره ویژه کودکان، زیر نظر استادان نام‌دار کشور در راستای اشاعه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی در جامعه و احیای هنرهای ناب ایرانی، در فصل پاییز سال جاری در این موقوفه برپا می‌شود.
یادآور می‌شود، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌های آموزشی مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، می‌توانند به این موقوفه فرهنگی واقع در تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد و یا به پورتال این مجموعه به نشانی: «malekmuseum.org»، مراجعه کنند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
نمایش آثار نفیس کتابخانه و موزه ملی ملک با محوریت امام رضا(ع) در کشور
نمایشگاه «قصه‌های امام رضا(ع)» در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت
کودکان با صحافی سنتی در کتابخانه و موزه ملی ملک آشنا شدند
برنامه‌های متنوع ویژه هفته کتاب در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود
برنامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک در دهه پایانی ماه صفر اعلام شد
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.