.

برگزاری کارگاه بالون آنژیوپلاستی با دستگاه نوین OTC در بیمارستان رضوی

کارگاه بالون آنژیوپلاستی به وسیله دستگاه نوین OTC در بیمارستان رضوی برگزار شد.

1396/9/12 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، متخصص قلب و فلوشیپ فوق تخصصی بالون آنژیوپلاستی درباره این کارگاه عنوان کرد: از سیستم‌ها و دستگاه‌های نوین و جدید برای کمک به انجام بهتر آنژیوپلاستی و باز کردن عروق کرونر، تسهیل در امور، کاهش عوارض حین جراحی و هم‌چنین دست‌یابی به نتایج بهتر بلندمدت و کوتاه‌مدت برای بیمار و پزشک استفاده می‌شود.
دکتر فرهاد جباری افزود: پیش از ورود دستگاه نوین OTC، سیستم‌های مختلفی مانند آیووس و FFR استفاده می‌شد و با این سیستم نوین، امکانات لازم برای جراحی مناسب آنژیوپلاستی کامل شده و دقیقا با استاندارد‌های درمانی و تحقیقاتی روز دنیا در عرصه ارائه خدمات به بیماران قلبی و عروقی منطبق است.
وی گفت: در حقیقت، با این سیستم می‌توان داخل عروق را تصویربرداری کرد و مشاهده دقیق جداره عروق، قطر رگ‌ها، دیامتر باقی رگ، شناسایی ضایعات و شدت آن‌ها و هم‌چنین تشخیص و انتخاب بهترین روش درمانی میسر شده است.
دکتر جباری با بیان اینکه این دستگاه در کشورهای پیشرفته آمریکایی و اروپایی و هم‌چنین در شرق آسیا رایج است، تصریح کرد: خوشبختانه بهره‌وری از این دستگاه در ایران در حال رواج است و در مشهد، علاوه‌بر بیمارستان رضوی، در بیمارستان قلب جوادالائمه نیز از این دستگاه استفاده می‌شود.
به گفته این متخصص، بررسی دقیق وضعیت بیماران و ارائه نتایج حاصل از آنژیوپلاستی بر روی آن‌ها به کمک این دستگاه فراهم آمده و از این طریق، نتایج قابل دفاع و پژوهش هستند.
دکتر جباری اظهار کرد: متأسفانه هزینه این دستگاه در مراحل اولیه برای مراکز درمانی بسیار بالاست چراکه بیمه‌ها آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهند و به دلیل بالا بودن هزینه کاتترهای این دستگاه، حدود 2 تا 3 برابر هزینه دارد.
وی متذکر شد: این دستگاه مورد استفاده برای بیماران قلبی و عروقی است و از لحاظ سنی بالغان و افراد با مشکلات حاد قلبی در سنین بالاتر را تحت پوشش قرار می‌دهند.
دکتر جباری در خصوص نخستین بیماری که به کمک این جراح بالون آنژیوپلاستی شد، گفت: نخستین بیماری که به کمک این دستگاه بالون آنژیوپلاستی او با موفقیت انجام شد، بیش از 70 سال سن و سابقه جراحی قلب باز داشته که یکی از عروق پیوندی وی بسته شده و با توجه به دیابت پیشرفته‌‌ای که داشت، عروق محیطی‌اش با مشکلات فراوانی مواجه شده بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
ارائه دستآوردهای پزشکی بیمارستان رضوی در نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار
بیمارستان رضوی خدمات مطلوبی را به سیستم سلامت کشور ارائه می‌دهد
بازآموزی بیش از 350 متخصص پزشکی هسته‌ای در بیمارستان رضوی
مبانی اصلی کنترل کیفیت در دستگاه‌های پزشکی هسته‌ای در بیمارستان رضوی تبیین شد
کنگره سالیانه پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.