.

سخنران حرم رضوی:

وحدت امت مسلمان ضرورت نخست دنياي اسلام است

خطیب حرم مطهر رضوی عنوان کرد: «وحدت و انسجام اسلامي» ضرورت نخست دنياي اسلام است و وحدت و همدلي بين مسلمانان موجب مي‌شود تا بهتر بتوانند در مقابل توطئه‏ دشمنان اسلام، صف واحد‌ي را تشكيل دهند.

1396/9/12 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر؛ نماینده مردم مشهد و سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه‏‌های جشن هفته وحدت که بعد از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه از صدر اسلام خیلی‌‏ها به دنبال اختلاف افکنی بین امت مسلمان بودند، اظهار کرد: دامن زدن به اختلافات در طول تاریخ، مشکلات زیادی را برای جامعه مسلمان پدید آورد، لذا مسلمانان باید وحدت خود را حفظ کنند و از رفتارهایی که باعث تفرقه می‏‌شود، پرهیز کنند، زیرا تفرقه بین مسلمانان سبب آسیب دیدن جامعه اسلامی می‌شود.
این کارشناس دینی ادامه داد: اسلام علاوه بر اینکه بر اتحاد و برادری امت مسلمان تاکید کرده به راه‌‏های استحکام وحدت هم اشاره داشته است و هر آنچه را که موجب تقویت دوستی بین امت می‌‏شود، مورد تاکید و سفارش قرار می‏دهد و «راهبردی عملی» در این‏باره از قرآن و احادیث قابل استخراج است.
وی افزود: «انسجام اسلامي» هم يك آرمان و شعار اصيل اسلامي است و هم يك تكليف عملي و اجرايي به‌‏شمار می‌‏رود و هم يك ضرورت تاريخي. «وحدت و انسجام اسلامي» در شرايط كنوني جهان، ضرورت نخست دنياي اسلام است. و وحدت و همدلي بين مسلمانان موجب مي‌شود تا بهتر بتوانند در مقابل توطئه‏ دشمنان اسلام، صف واحد‌ي را تشكيل دهند.
نماینده مردم مشهد و در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن در هر زمانی برای تفرقه افکنی بین امت مسلمان در تلاش است، عنوان کرد: صمیمیت، امنیت و رشد جامعه از آثار مهم وحدت است و نشانه دين مداري و عقل گرايي يك جامعه شمرده مي‌شود، ولي پيامد تفرقه و اختلاف همواره نامقدس و شوم و زيان‏بار است.
وی تصریح کرد: البته وحدت به این معنا نیست که ما از اعتقادات و مبانی خود دست برداریم، زیرا هر طایفه و مذهبی اعتقادات و مبانی خاص خود را دارد. وحدت این است که ما اجازه ندهیم این ویژگی‏‌ها به دیواری میان طوایف و مذاهب تبدیل شود، بلکه این‌ها باید مقدمه ای برای آشنایی و وحدت ما باشد.
این خطیب حرم رضوی عنوان کرد: وحدت به این معناست که ما مقدسات همدیگر را محترم بشماریم و از توهین به مقدسات یکدیگر اجتناب کنیم.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.