.

بهره‌برداری از دستگاه خشک‌کن دانه هندوانه آجیلی توسط شرکت کشت‌ و صنعت اسفراین

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین از بهره‌برداری دستگاه خشک‌کن دانه هندوانه آجیلی توسط این شرکت خبر داد.

1396/9/12 يكشنبه

دکتر حمید برکی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: دستگاه خشک‌کن دانه هندوانه آجیلی که در قالب قرارداد پژوهشی بین شرکت کشت و صنعت اسفراین و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی، طراحی و ساخته شده بود، در محل شرکت، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی با اشاره به ظرفیت این دستگاه گفت: دستگاه مذکور در هر شبانه روز، حدود 5 تن دانه هندوانه را با کیفیت عالی و کاملا بهداشتی، خشک کرده و بوجاری اولیه را نیز انجام می‌دهد.
برکی درباره مزایای این دستگاه بیان کرد: استفاده از دستگاه خشک‌کن دانه هندوانه آجیلی، علاوه بر جلوگیری از آلودگی میکروبی که هنگام خشک کردن به روش سنتی اتفاق می‌افتد، کیفیت و رنگ دانه را نیز حفظ می‌کند.
وی ادامه داد: در این روش، به دلیل عدم برخورد دانه هندوانه با خاک و بارندگی، رنگ دانه حفظ شده و دانه فرآوری شده از قیمت به مراتب بالاتری در مقایسه با بذوری که روی زمین و در معرض آفتاب خشک می شوند، برخوردار است.
برکی با اشاره به سایر قابلیت‌های این دستگاه گفت: فرآیند خشک شدن دانه هندوانه در دستگاه مزبور کاملاً قابل تنظیم بوده و چنانچه هدف از فرآوری، تولید بذر هندوانه برای کشت باشد، می‌توان با تنظیم درجه حرارت، قوه نامیه دانه را حفظ نمود.
وی ادامه داد: از جمله قابلیت‌های قابل توجه این دستگاه، خشک کردن دانه هندوانه با حرارت غیر مستقیم می‌باشد که این موضوع مانع از بو گرفتن دانه در اثر گازوئیل مصرفی مشعل‌ها می‌شود.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین ادامه داد: همچنین با توجه به رویکرد شرکت برای توسعه باغات پسته، می‌توان در سال‌های آینده از این دستگاه برای خشک کردن بهداشتی پسته نیز استفاده کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پیش‌بینی برداشت 1500 تن چغندر از مزارع شرکت کشت و صنعت اسفراین
 کشت کلزا در شرکت کشت و صنعت اسفراین انجام شد
استفاده از کودهای زیستی مقدمه ای برای ورود به عرصه تولید محصولات سالم و ارگانیک
خط فرآوری و اسانس‌گیری از گیاهان دارویی راه‌اندازی می‌شود
تشکیل واحد تحقيق و توسعه در شرکت کشت و صنعت اسفراین
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.