.

آیین وقف‌نامه‌ای ولادت حضرت محمد(ص) در کتابخانه و موزه ملی ملک انجام شد

به سنت هر ساله مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین وقف‌نامه‌ای ولادت پربرکت حضرت محمد مصطفی(ص) در این موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران انجام شد.

1396/9/15 چهارشنبه

به گزارش آستان نیوز، این آیین ویژه با حضور جمعی از دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی و منقبت‌خوانی در نعمت رسول اکرم(ص) و همچنین سخنرانی مذهبی و اخلاقی با هدف گرامی‌داشت ولادت خاتم‌الانبیا(ص) و امام جعفر صادق(ع) در این مؤسسه برگزار شد.
موزه ملی ملک؛ نخستین موزه وقفی- خصوصی کشور با برخورداری از تالارهای متنوع مانند نمایشگاه دائمی حاج حسین آقا ملک؛ واقف و بنیان‌گذار این مجموعه فرهنگی، تالار مجموعه آثار اهدایی بانو «عزت‌ملك ملك»؛ دختر بزرگ این واقف نیک‌اندیش، تالار هزارداستان و تالارهای آثار خوش‌نویسی و نگارگری، هنرهای لاکی، سکه، تمبر و...، میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری در طول سال است.
تالار جدید «هنر و زندگی» کتابخانه و موزه ملی ملک که با نمایش گزیده‌ای از آثار تزئینی موجود در این گنجینه تاریخی سه هزار ساله و هم‌زمان با برگزاری آیین هشتاد سالگی وقف این مجموعه افتتاح شده است، هنردوستان را با گوشه‌ای دیگر از فرهنگ و تمدن ایرانیان در گذر زمان آشنا می‌کند.
همچنین نمایشگاه‌های ادواری گوناگون و خلاقانه در راستای تعالی فرهنگ و هنر اصیل ایرانی، معرفی آثار متنوع این مجموعه و اشاعه سنت حسنه وقف، در این مؤسسه برپا شده است و از دریچه متفاوتی بازدیدکنندگان را به هزار توی تاریخ این مرز و بوم می‌برد.
اهل فرهنگ و هنر می‌توانند برای بهره‌مندی از خدمات متنوع موزه‌ای و کتابخانه‌ای مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، همه روزه جز روزهای تعطیل، از ساعت 8:30 تا 16:15، به نشانی: تهران، خیابان امام خمینی(ره)، سردر باغ ملی، میدان مشق، مراجعه کنند.
لازم به ذکر است، مراسم گرامی‌داشت میلاد فرخنده پیامبر اکرم(ص) به عنوان یکی از هشت آیین وقف‌نامه‌ای که حاج حسین آقا ملک نسبت به برگزاری آن‌ها در وقف‌نامه خود سفارش کرده است و در راستای ادامه برپایی سلسله برنامه‌های آیین مشترک هشتادسالگی کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ایران باستان در سال 1396، برگزار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.