.

ارائه خدمات مطالعاتی به 8400 عضو در کتابخانه مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) درگز

مسئول مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) درگز هم‌زمان با سال‌روز افتتاح این مجتمع گفت: در حال حاضر هشت هزار و 400 عضو از خدمات کتابخانه این مجتمع فرهنگی وابسته به آستان قدس رضوی استفاده می‌کنند.

1396/9/16 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، محمود انتظاری با اشاره به اینکه مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) درگز در 14 آذر 1389 افتتاح شده است، افزود: بیش از 32 هزار و 870 نسخه کتاب در موضوعات متنوع، حدود یک هزار نسخه منبع مرجع عمومی و اختصاصی و افزون بر سه هزار و 500 نسخه منبع غیرچاپی در بخش‌های مختلف کتابخانه آن در دسترس اهل علم و پژوهش قرار دارد.
وی ادامه داد: در طول هشت ماهه نخست سال جاری، بیش از 82 هزار نفر به این کتابخانه مراجعه کردند به‌طوری که در این مدت، 25 هزار و 827 نسخه کتاب به اعضاء امانت داده شده و 18 هزار و 410 نسخه کتاب نیز در تالارهای آن توسط مراجعان مورد مطالعه قرار گرفته است.
انتظاری با بیان اینکه کتابخانه‌ای ویژه کودکان در دهه کرامت در مجتمع امام رضا(ع) درگز گشایش یافت، گفت: این کتابخانه کودک با برخورداری از منابع مطالعاتی و تجهیزات ویژه نونهالان به منظور برپایی برنامه‌های آموزشی کلاس‌های قرآن، نقاشی، قصه‌گویی، کتاب‌خوانی و شعرخوانی کودکان 4 تا 9 سال در این مجتمع راه‌اندازی شده و مورد توجه خانواده‌ها و مهدکودک‌ها قرار گرفته است.
وی ابراز کرد: از دیگر خدمات این مجتمع می‌توان به برگزاری کلاس‌های قرآن در ایام تابستان با همکاری اداره علوم قرآنی و معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اشاره کرد که از تابستان 1392 تاکنون ده دوره در قالب دو هزار و 291 ساعت دایر شده است و هزار و 73 نفر در آن‌ها شرکت کردند. از این تعداد، 849 نفر توانستند گواهی‌نامه قرآنی از آستان قدس رضوی بگیرند.
مسئول مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) درگز افزود: حضور در نمایشگاه قرآن و عترت این شهرستان و نمایش منتخبی از نفایس قرآنی گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در ماه مبارک رمضان، برپایی نمایشگاه‌های کتاب و منابع الکترونیکی در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی و معرفی تازه‌های کتاب رسیده به کتابخانه در هر ماه با هدف اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، از جمله اقدامات این مجتمع در سال جاری است.
انتظاری گفت: مجتمع فرهنگي و كتابخانه امام رضا(ع) درگز در زميني به مساحت یک هزار و 64 مترمربع و زير بناي یک هزار و 850 مترمربع در چهار طبقه با بخش‌هایی مانند تالار اجتماعات، فروشگاه کتاب(انتشارات آستان قدس رضوی)، تالار محققان، تالارهای مطالعه، امانت، مطبوعات و همچنین تالار اینترنت و منابع الکترونیکی مجزای خواهران و برادران، به اهل کتاب و کتابخوانی خدمات‌رسانی می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا(ع) درگز زیر نظر معاونت امور کتابخانه‌های وابسته سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد استان قدس رضوی، از ساعت 7:15 تا 19:30، واقع در خیابان امام خمینی(ره)، نبش امام خمینی(ره) 27، پذیرای مراجعان کتابدوست است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.