.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تاکید کرد؛

لزوم بازنگری پژوهش‌ها به اقتضای نیاز روز جامعه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، بر لزوم بازنگری در برخی سرفصل‌ها، روش‌های فعالیت و پژوهش‌ها، به اقتضای نیاز روز جامعه و گروه مخاطبان به ویژه جوانان تاکید کرد.

1396/9/23 پنجشنبه

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود مرویان حسینی، به برنامه‌های پیش‌رو و رویکردهای جدید بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اشاره و اظهار کرد: با توجه به گذشت بیش از سه دهه تلاش فرهنگی و علمی- پژوهشی این مرکز، در حال حاضر مشغول ارزیابی‌های علمی- تخصصی هستیم.
وی به ضرورت بازنگری در برخی سر فصل‌ها همچون، مسائل کشور، نیازهای علمی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین جهان اسلام اشاره و خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم تا باز تعریفی از نظام موضوعات و شبکه مسائل خودمان داشته باشیم.
مرویان حسینی تصریح کرد: برای رسیدن به این مهم باید بتوانیم با نخبگان، فرهیختگان، پژوهشگران، محققان، اساتید حوزوی و دانشگاهی و فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی، ارتباط علمی-پژوهشی در عرصه‌های مختلفی همچون رساله، پایان‌نامه، طرح‌های پژوهشی و کتاب‌ها و مقالات داشته باشیم.
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همچنین تصریح کرد: امیدواریم با نواندیشی‌ها، مشورت با نخبگان و کارشناسان و همچنین تلاش پژوهشگران و اساتید دانشگاهی و حوزوی بتوانیم به مسئله‌یابی‌ها و عرصه‌های جدید و نوینی در موضوعاتی با محورهای فقه، حدیث، تفسیر کلام، سیره رضوی و ....برسیم.
گفتنی است؛ بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، توانسته است تا کنون دو هزار عنوان اثر را در قالب 4 هزار عنوان کتاب که در مجموع به 14میلیون جلد کتاب رسیده است، با موضوعات مختلفی همچون فقه و اصول، قرآن و حدیث، سیر معصومین و سرگذشتنامه‎ها، اخلاق اسلامی، عقاید، کلام، فلسفه و عرفان، اخلاق اسلامی و علوم تربیتی و... به چاپ برساند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
بازدید مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از دانشگاه معارف اسلامی قم
بازدید مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از بنیاد فرهنگی امامت قم
انتشار 20 اثر با محوریت «زائر و زیارت» از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
برگزاری نشست‌های مشترک بنیاد پژوهش‌های اسلامی با جامعه المصطفی العالمیه
تألیف و ویرایش 85 اثر طی 30 سال فعالیت در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.