.

به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

برگزاری 14 نشست علمی- تخصصی با موضوع زائر و زیارت

14 نشست علمی- تخصصی با موضوع «زائر و زیارت» طی سال‌ گذشته و سال جاری، از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شده است.

1396/10/23 شنبه

به گزارش آستان نیوز، محور اصلی فعالیت‌های بنیاد پژوهش‎‌های اسلامی آستان قدس رضوی، توسعه فرهنگ اسلامی در راستای عمق بخشیدن به باورهای دینی، گسترش معارف شیعی و ارتقای سطح علمی نیروهای پژوهشی در حوزه علوم اسلامی است. از این رو این مرکز علاوه بر انتشار آثاری با موضوعات مختلف، اقدام به برگزاری نشست‌ها و همایش‌هایی با موضوعات تخصصی و علمی با حضور فرهیختگان، پژوهشگران و محققان کرده است.
همایش علمی «زیارت امام علی بن موسی‌الرضا(ع) در باور مسلمانان»، «نخستین هم اندیشی پدیدآورندگان محصولات فرهنگی رضوی»، نشست تخصصی «خدمت‌رسانی فرهنگی به زائران حرم رضوی»، نشست هم‌اندیشی «نقش آستان‌های مقدس در ترویج سبک زندگی عفیفانه»، نشست علمی «جلوه‌های توحید در مناجات‌های امام علی بن موسی الرضا(ع)»، نشست تخصصی «پدیدارشناسی نجوم اسلامی در اماکن متبرک رضوی» و... برخی از عناوین همایش‌های برگزار شده از سوی این نهاد علمی است.
همچنین جلسه نقد اثر «زیارت، محبت و معرفت»، دومین «هم اندیشی کارگروه برگزاری همایش ملی زیارت و عفاف»، نشست تخصصی «طیب و حلال در حکمت رضوی»، «امام رضا(ع) محور وحدت و کرامت»، «نشست تخصصی کتاب‌خوان رضوی» و... از دیگر عناوین همایش‌های برگزار شده با محوریت «زائر و زیارت» است.
گفتنی است؛ این نشست‎‌ها و جلسات با حضور محققان، پژوهشگران، اندیشمندان و روحانیان در تالارهای شیخ طوسی و شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌‎های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
برگزاری 18 نشست با موضوع معارف قرآنی و مکتب اهل بیت(ع)
کتاب «همراهی و همگامی- روش دلبری» تجدید چاپ شد
انتشار 20 اثر با محوریت «زائر و زیارت» از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی
احیاء نظریه‌های اخلاقی از اولویت‌های مهم گروه اخلاق و تربیت اسلامی است
زیارت موجب پاکی روح انسان می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.