.

شاعر پیشکسوت اهل بیت(ع):

شب شعر «یادهای زلال» فرصتی برای تبیین افکار شاعران آیینی است

یک شاعر پیشکسوت شعر آیینی گفت: شب شعر یادهای زلال فرصتی مناسب برای تبیین افکار و اندیشه‌های شاعران آیینی کشور است.

1396/12/21 دوشنبه

به گزارش آستان نیوز، محمد جواد غفورزاده"شفق" در حاشیه سومین شب شعر «یادهای زلال» که به منظور گرامی داشت یاد و خاطره شاعران و نویسندگان فقید کشور در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به نقش شاعران در جامعه گفت: شاعران آیینی همواره منشاء آثار ادبی با ارزشی بودند.
وی با اشاره به برگزاری این مراسم بزرگداشت در جوار حرم مطهر رضوی، ابراز کرد: شب شعر یادهای زلال موجب زنده شدن یاد و خاطره شاعران آیینی در ذهن مردم می‌شود و این امر در اقبال جوانان به این نوع شعر تاثیر به سزایی دارد.
استاد شفق افزود: خوشبختانه شعر به عنوان یک هنر جایگاه بسیار خوبی در ذهن مردم و اجتماع دارد و شاعران آیینی همواره مورد احترام اقشار مختلف مردم هستند.
وی اظهار داشت: این موضوع به این زمان مربوط نیست و در طول تاریخ شعرا مورد احترام و تکریم مردم بوده‌اند. ولی در حال حاضر علاقه‌مندی مردم به شعر بیشتر و پر رنگ تر شده است.
گفتنی است؛ سومین شب شعر و خاطره یادهای زلال به همت انجمن ادبی رضوی وابسته به مؤسسه آفرینش‎های هنری آستان قدس رضوی با مشارکت حوزه هنری کشور و به منظور بزرگداشت شاعران و نویسندگان فقید کشور در رواق دارالحکمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
شاعران آیینی در شب شعر«به رسم دعبل» به شعرخوانی پرداختند
شب شعر «یادهای زلال» در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود
اشعار انقلابی در رواق امام خمینی(ره) سروده شد
دومین شب شعر انقلاب اسلامی ویژه زائران غیرایرانی حرم رضوی برگزار می‌شود
قلم، چون همیشه پابرجاست
  • 1396/10/11 دوشنبه نگاهی به شب شعر بصیرت به مناسبت نهم دی ماه قلم، چون همیشه پابرجاست
    هر فردی که خواهان سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و بغض و کینه دشمنان این سرزمین را به دل داشت، در حماسه نه دی، به نوعی انزجار خود را از فتنه و فتنه‌گران اعلام کرد. یکی در قالب شعار، دیگری در قالب عکس و عده‌ای نیز با زبان شعر به پاس‌داشت این روز حماسی رفتند.
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.