.

با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر؛

اختتامیه پنجمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی برگزار شد ­ ­

آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در جوار بارگاه نورانی عالم آل محمد(ص) برگزار شد.

1395/10/18 شنبه

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم که با حضور جمعی از پیشکسوتان هنر نگارگری و هنرمندان حوزه  نگارگری، تذهیب و هنرهای اسلامی برگزار شد، از برگزیدگان جشنواره پنجمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم همچنین برای نخستین بار هوشنگ جزی‌زاده، محمد علی الهامی نیا و زینت السادات امامی؛ اساتید و پیشکسوتان عرصه نگارگری و طراحی نقوش سنتی نشان «زرین رضوان» دریافت کردند.  
تجلیل از شخصیت والای شیخ ابراهیم زکزکی؛ رهبر شیعیان نیجریه و اهدای یک جلد قرآن نفیس و لوح سپاس به این مبارز نستوه از دیگر بخش‌های این مراسم بود که با حضور دختر این مبارز نیجریه‌ای برگزار شد.
رونمایی از قرآن کتابت شده توسط استاد سرایی و اهدای آن به موزه آستان قدس رضوی از دیگر بخش‌های دوسالانه تذهیب‌های قرآنی بود.
در پنجمین دوسالانه تذهیب‌های قرآنی هنرمندان فعال در این زمینه با ارائه آثار هنری خود در بخش‌های تذهیب، گل و مرغ، نگارگری و تشعیر  با هم به رقابت پرداختند.
گفتنی است؛ در این مراسم که در مرکز نمایشگاه ها و همایش‌های آستان قدس رضوی واقع در باب الجواد(ع) برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر؛ نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام مهدوی؛ رئیس جامعه المصطفی، سید سعید سرابی؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، استاد قره شیخلو و جمعی از مسئولان فرهنگی آستان قدس رضوی حضور داشتند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
 هنراسلامی، هنرمند را با جاودانگی پیوند می‌زند
افزودن بخش نگاره‌های قرآنی به پنجمین دوسالانه‌ تذهیب‌های قرآنی
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.