.

برای نخستین بار صورت گرفت:

اهدای نشان زرین رضوان به پیشکسوتان هنر تذهیب و نگارگری ­ ­

برای نخستین بار به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، نشان «زرین رضوان» به سه تن از پیشکسوتان هنر تذهیب، نگارگری و طراحی نقوش سنتی در کشور اهدا شد.

1395/10/18 شنبه

به گزارش آستان نیوز، اعطای نشان زرین رضوان یکی از مهمترین بخش‌های مراسم دوسالانه تذهیب‌های قرآنی بود که در این بخش نشان‌های زرین به استادان هوشنگ جزی‌زاده، محمد علی الهامی‌نیا و زینت السادات امامی اهدا شد.
زینت السادات الهامی فرزند مرحوم استاد حاج میرزا آقا امامی، از اساتید بزرگ نگارگری اصفهان است که از 18 سالگی به تعلیم نقاشی نزد پدر پرداخت و سپس در محضر دیگر اساتید این رشته تعلیمات هنری را ادامه داد و کتاب معراج مهمترین اثر هنری وی است.
امیرهوشنگ جزی‌زاده متولد سال ۱۳۱۲ در اصفهان نیز یکی دیگر از دریافت کنندگان لوح زرین رضوان در این مراسم بود. این استاد بزرگوار هنر، از سن هفت سالگی نزد «محمود تذهیبی» به فراگیری نقاشی پرداخت و پس از آن نیز در نزد دیگر اساتید آن زمان فراگیری رشته‌های هنری را ادامه داد.
محمد علی الهامی نیا از دیگر هنرمندانی بود که در این مراسم مفتخر به لوح زرین رضوان شد. این هنرمند مشهدی نیز سال‌ها در رشته تذهیب فعالیت دارد و آثار زیادی از این استاد بر پیکره حرم مطهر رضوی به یادگار مانده است.  
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
نخستین کارگاه کشوری پرده‌خوانی با موضوع امام رضا(ع) برگزار می‌شود
برگزاری شب‌های شعر دهه آخر صفر در حرم مطهر رضوی
سفر به قلب جهان تشیع در قاب «مکاشفه و تماشا»
کتاب « 110 شعر رضوی» توسط موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی منتشر شد
ویژه‌برنامه‌های دهه فجر در موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.