.

بهره‌مندی زائران اصفهانی از برنامه‌های هنری دارالقرآن حرم مطهر رضوی

جمعی از بانوان زائر اصفهانی با حضور در واحد هنرهای قرآنی دارالقرآن حرم مطهر رضوی از برنامه‌های فرهنگی و هنری این واحد بهره‌مند شدند.

1395/10/18 شنبه

به گزارش آستان نیوز،  این گروه شامل 17 نفر از کارکنان شرکت پالایش نفت اصفهان بودند که با راهنمایی استاد تذهیب و با استفاده از ابزار و وسایل موجود در این بخش به رنگ‌آمیزی طرحی که از قبل آماده شوه بود پرداختند و به این ترتیب به صورت ضمنی و مختصر با هنر تذهیب که یکی از هنرهای قرآنی است، آشنا شدند.
مریم مظاهری یکی از اعضای این کاروان زیارتی گفت: حضور در این کارگاه هنری یک تجربه بسیار عالی بود که این سفر من را از سایر سفرهایی که تا کنون به مشهد داشتم، متمایز کرد، چرا که علاوه بر حضور در این واحد هنری به صورت مختصر با هنر نگارگری و تذهیب که یکی از هنرهای اسلامی است نیز آشنا شدم.
زهرا رضایی یکی دیگر از اعضای این کاروان گفت: با حضور در این کارگاه هنری به یاد دوران کودکی و زنگ‌های نقاشی افتادم و همین موضوع سفر من را متفاوت کرد و همچنین باعث شد که با دیدی بازتر به طرح‌های هنری که روی در و دیوار حرم به کار رفته و باعث لطافت روح انسان می‌شود نگاه کنم.
گفتنی است؛ این گروه از کارمندان شرکت پالایشگاه نفت اصفهان از ساعت 8 صبح تا ساعت 11:30 میهمان واحد هنرهای قرآنی دارالقرآن حرم مطهر رضوی بودند.  
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.