.

از ابتدای سال 95؛

80 هزار نفر از موزه آثار و اسناد شهید مدرس(ره) دیدن کردند

از ابتدای سال جاری ، 80 هزار نفر از موزه اسناد و آثار شهید آیت الله مدرس(ره) دیدن کردند.

1395/10/19 يكشنبه

به گزارش آستان نیوز، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) با بیان این خبر گفت: از ابتدای سال جاری، 80 هزار نفر در قالب 400 گروه اردویی فرهنگی، خانوادگی، دانش­آموزی و ... از این موزه بازدید کرده‌اند.
حمزه سپهریان با بیان اینکه موزه آثار و اسناد شهید مدرس(ره) نشان دهنده زندگی ساده و بی آلایش این مجتهد فقید است، افزود: این موزه، گواه به زندگی ابرمردی است که در پارسایی پایدار و بزرگواری ثابت قدم بود، لحظه‎ای با استبداد و استعمار سازش نکرد. در تمامی مدت عمرش ساده زیستن، تواضع، قناعت و به دور بودن از هر گونه رفاه طلبی را شیوه زندگی خویش ساخت و از طریق عبادت، دعا و راز و نیاز با خدا، کمالات معنوی را کسب کرد.
وی تصریح کرد: شهیدآیت الله سید حسن مدرس(ره) یکی از چهره‎های درخشان تاریخ تشیع است که زندگی، اخلاق، رفتار و جهت گیری‎های سیاسی و اجتماعی او برای مشتاقان حق و حقیقت، چراغ راه زندگی است.
سپهریان ادامه داد: این موزه در کنار زیارتگاه این بزرگ مرد دین و سیاست در سال 1383 همزمان با شصت و هفتمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس(ره) در کاشمر گشایش یافت و در آن مجموعه ای از اسناد، دست نوشته‌ها و وسایل شخصی شهید آیت الله مدرس(ره) از جمله قرآن، عصا، دو عدد پیراهن، چراغ ، قلم ، سجاده و پارچ سفالی  و... نگه‌داری می‌شود.
 وی یادآور شد: موزه اسناد و آثار شهید آیت الله مدرس(ره)، در طول سال پذیرای هزاران نفر از نقاط مختلف کشور است که خوشبختانه امسال نسبت به سال‌های گذشته شمار بازدیدکنندگان از موزه اسناد و آثار شهید مدرس(ره) رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
بازدید 32000 نفر از موزه شهید مدرس(ره)
پیشرفت 70 درصدی ساختمان جدید موزه آثار و اسناد شهید مدرس(ره)
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.